Bolesti hlavy a homeopatie

Ač to tak může vypadat, bolest hlavy se jistě netýká jen ženské části naší populace a jistě i mnozí pánové tento problém dobře znají. Pokud ve vašem životě nastoupí úporná bolest hlavy, je pak obtížné dělat cokoliv jiného než jen v klidu odpočívat a snažit se udělat vše pro to, aby zmíněné trápení co nejdříve ustalo. Bez ohledu na to, co jste původně měli v plánu, bolest hlavy vám dovede chystané aktivity buď zcela odbourat nebo přinejmenším značně znepříjemnit. Jedním z možných řešení je právě homeopatie.

Počátky homeopatie lze datovat již do konce 18. století, kdy Dr. Samuel Christian Hahnemann zformuloval její základní principy. Bez velkých změn jsou užívány dodnes a mezi základní lze uvést tyto:

 • Homeopatická metoda spočívá na principu podobnosti. Je zde uplatňována zásada Similia similibus curantur, tedy podobné je léčeno podobným.
 • Léčivo je podáváno v jednoduchých a velmi malých dávkách.
 • Způsob léčby a výběr vhodného léku se odvíjí na základě příznaků onemocnění.

Filozofickým základem celé metody je víra v tzv.„životní sílu“, kdy onemocnění je způsobena jejím narušením vnějšími vlivy. Účelem léčby je pak stimuloval životní sílu a tím dosáhnout uzdravení.

Na vzniku bolesti hlavy se může podílet řada faktorů - jako je stres či přetížená krční páteř. Výhodou homeopatie je právě skutečnost, se se zde hledá individuální problém a zcela dle příznaků konkrétního pacienta je vybírán vhodný lék.

Lze tedy hovořit o holistickém přístupu k pacientovi, kdy není viděn jen člověk a jeho zdravotní problém, jak se tak často stává v klasické medicíně, ale podstatné je vnímání jedince jako celistvé bytosti se všemi aspekty jejího života. Ke správnému výběru léku je nezbytná konzultace u homeopata. Při léčbě bolestí hlavy bývá v homeopatii využíván rulík zlomocný, komonice lékařská či devětsil lékařský.

Homeopatie dnes patří mezi velmi populární druhy léčby. Přestože musí neustále čelit kritice z nevědeckosti ze strany univerzitní medicíny, najde i mnoho skalních příznivců, kteří si její účinky nemohou vynachválit.

Rozhodnutí, zda vyzkoušíte při bolestech hlavy právě tento druh léčby, je jistě jen a jen na vás. Sama bych se zde zřejmě řídila heslem, že za zkoušku člověk nic nedá a šla do toho s očekáváním jedině pozitivních změn.

Bolesti hlavy a homeopatie patří do témat
 • Petroleum D5 Anička 17.11.2014 12:19:32

  Výborné zkušenosti máme já i celá naše rodina s lékařským petrolejem (prodává se jako Petroleum D5 - homeopatické kapky). Škoda, že se o něm v ČR obecně neví, je to výborná věc na mnoho kosmetických i zdravotních potíží, včetně těch nejvážnějších a v článku zmiňovaných. V lékárnách běžně nebývá, ale dá se objednat přes internet.


Bolest hlavy patří do témat

Adresář

Diskuze na téma Bolest hlavy

 • Nika 24.04.2017 13:04 Bolest hlavy

  Na bolest je hlavy je pořádnejúčinnější obyč brufen:)https://www.zbozi…

 • Eliska 15.10.2016 13:10 Bolest hlavy

  No na migernu tam je taky, jukni se natu stranku

 • Nikola 11.08.2016 07:08 Bolest hlavy

  Eliska: To vypada dobre, a jaky presne ten pristoj mas? U nas v rodine by by se to hodilo, dcera s…

 • Eliska 25.07.2016 20:07 Bolest hlavy

  Taky nemam rada prasky, hledala jsem neco jineho na netu a nasla jsem neco na strance d-zdravi.cz,…

 • Jana 13.07.2016 09:07 Bolest hlavy

  Co pouzivate na bolest hlavy? A nemyslim tim nejake prasky, toho jsem docela odpurce

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku